У всьому винні юристи

Знову не склалася колаборація. Знову не склався бізнес. Це юристи зі своїми договорами! Знову все через них. Тільки даремно витрачені гроші та час!
Нещодавно мені написали: партнер побачив договір і передумав!
І тільки через декілька років клієнт сказав: дякую за той договір, який ми не підписали
Розповім вам з цього приводу одну історію. Декілька років тому ми розробляли договір для клієнта. Він вклався як інвестор до одного проекту і на черговому транші вирішив украсти договір. Так, не одразу, а через пару трійку десятків доларів. Суперечка виникла через авторські права. Його партнер ніяк не хотів щоб майнові права належали обом сторонам, а це був єдиний шлях захистити в подальшому нашого клієнта.

Я через декілька місяців спитала: як справи, підписали контракт? Отримала сухе: не склалось.
Я засмутилася. Я завжди засмучуюсь коли через наші договори не складаються ділові відносини. Якщо ви думаєте, що юристам все однаково – отримали гонорар і забули – це не так.

І тільки через декілька років клієнт сказав: дякую за той договір, який ми не підписали. Я бачу, що із тим бізнесом є зараз. І розумію, скільки би я втратив.

До чого ця історія? Не робіть винними юристів, якщо у вас не склався бізнес із партнерами. Не юристи винні в цьому. Юристи як раз для того, щоб розставити всі крапки на тим, що ви не проговорили.

У довгостроковій перспективі, краще витратити кошти на юриста, ніж втратити набагато більше у майбутньому. І зараз тільки про гроші. Хоча і про них теж.
Автор: Аліна Сєроштан-Татарінова
Патентна повірена України
СЕО патентно-юридичної студії "Black&White"